Facebook

piątek, 19 czerwca 2015

Z życia Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim

Dla osób niepełnosprawnych dni nie muszą być smutne i nudne. Wiele placówek oferuje takim ludziom różne formy spędzania wolnego czasu. W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim wiedzą o tym dobrze. Codziennie mogą wykonywać wiele ciekawych prac i zdobywać nowe zdolności. Organizowane są także wyjazdy mające na celu integrację. W ostatnim czasie delegacja WTZ-u uczestniczyła w dwóch Przeglądach.
12 czerwca 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce w Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych "Być dobrym jak chleb", organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej oddział Siedlce we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Stoku Lackim. Na deskach siedleckiego teatru osoby niepełnosprawne mogły zaprezentować szerszej publiczności swoją działalność artystyczną. W trakcie koncertu Artyści prezentowali tańce, piosenki oraz krótkie sztuki przygotowane specjalnie na tę okazje. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim zaprezentował program pt. ,,Czadomen”. Wykonanie i aranżacja piosenki, do znanego discopolowego Czadomena, przez naszych Uczestników, była bardzo dobrze odebrana przez publiczność. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie o czym świadczyła wspólna, wspaniała zabawa. A na zakończenie słynny Czadomen rozdawał wokół zdjęcia ze swoim autografem. 
14 czerwca 2015r. delegacja Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim wzięła także udział w Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej ,,Śpiewajmy Panu” - Podlasie 2015 w Bielsku Podlaskim, którego organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Tegoroczny Festiwal przebiegał pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Już od ponad 20 lat dzieci i młodzież z Podlasia prezentują swoje zdolności szerokiej publiczności, uczestnicząc w tym wydarzeniu. Celem podejmowanej inicjatywy jest rozwój młodego człowieka, jego dobro kulturowe, duchowe, religijne i patriotyczne. Nasi Uczestnicy, na specjalne zaproszenie Organizatorów, zaśpiewali piosenkę pt. ,,Zaufaj Panu już dziś”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nas zapraszają, by dzielić się talentami a przede wszystkim radością, miłością i szacunkiem do drugiego człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz