Facebook

wtorek, 30 czerwca 2015

Nasze spotkania integracyjne w Korycinach i Wirowie

Ziołowy Zakątek w Korycinach
Dobry humor i piękna pogoda towarzyszyły wszystkim  obecnym 24 czerwca 2015r. w "Ziołowym Zakątku" w Korycinach na spotkaniu integracyjnym.  Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była pani Monika Piotrowska – Śliwińska – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim.
Oprócz naszego Warsztatu w spotkaniu uczestniczył  także Warsztat Terapii Zajęciowej z Siemiatycz. Miłą niespodzianką były także odwiedziny J.E. Ks. Biskupa Seniora Antoniego Pacyfika Dydycza wraz z Ks. Łukaszem Gołębiewskim – Dyrektorem Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.
Wszyscy bawiliśmy się świetnie, był grill, ciasto i dyskoteka. W czasie odpoczynku można było pospacerować po ośrodku „Ziołowy Zakątek”.  Na zakończenie każdy z nas został obdarowany ziołami aby przypominały wspólnie spędzone chwile.
DPS w Wirowie - Wianki
Na drugi dzień, 25 czerwca 2015 roku, odbyła się cykliczna impreza plenerowa „Wianki” zorganizowana przez Dom Pomocy Społecznej w Wirowie. Tradycyjnie, na zaproszenie Organizatorów, wzięliśmy w niej udział. Główną atrakcją imprezy był przemarsz Uczestników w korowodzie przy dźwiękach muzyki nad rzekę Bug i puszczenie na wodę własnoręcznie wykonanych przez poszczególne placówki wianków. Za wykonane wianki uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Nie zabrakło oczywiście poszukiwania kwiatu paproci. Poprzez odnajdywanie kolejnych wskazówek przybliżających do dotarcia do tego zakwitającego tylko raz w roku kwiatu, zapewnia znalazcy bogactwo i dostatek. 
Dla wszystkich uczestników zapewniony był poczęstunek w postaci smacznego bigosu, apetycznych grillowanych potraw, a także ciast i owoców.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz