Facebook

środa, 16 grudnia 2015

Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w Sokołowie Podlaskim

Fot. Robert Romaniuk
(źródło:www.milosierdziesokolow.pl)
8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia papież Franciszek rozpoczął otwarciem Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra Rok Miłosierdzia Bożego. Rok, którego celem tego wyjątkowego czasu ma być spotkanie z Jezusem i doświadczenie Jego wielkiego miłosierdzia.
13 grudnia 2015 w naszej diecezji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Tadeusza Pikusa miało miejsce rozpoczęcie Roku Miłosierdzia.
Sanktuarium jest jednym z trzech kościołów w diecezji, w których zostały otwarte Drzwi Święte. Delegacja Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim również uczestniczyła w tym doniosłym, uroczystym dniu ofiarując w darach dzieło rąk swoich.
Obecny Jubileusz ma wzmocnić główną treść wiary i przywołanie Kościoła do Jego priorytetowej misji bycia znakiem i świadectwem miłosierdzia we wszystkich aspektach życia duszpasterskiego.
Po przekroczeniu Drzwi Świętych, wierni będą mogli zyskać – w okresie trwania Roku Miłosierdzia – dary odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), który mogą ofiarować za zmarłych w czyśćcu cierpiących.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz