Facebook

poniedziałek, 9 listopada 2015

WTZ na XXIII Nocy Poetów w Jabłonnie Lackiej


W piątkowy wieczór, 6 listopada odbyła się impreza poetycka zwana „Nocą Poetów”. Noc Poetów w Jabłonnie Lackiej to już tradycja, którą zapoczątkował 23 lata temu Lech Zakrzewski – główny pomysłodawca konkursu. Niezwykły wystrój oraz ciepła atmosfera co roku przyciąga licznych poetów amatorów.

Poeci lokalni z powiatu sokołowskiego i siedleckiego chętnie przybywają w ten jedyny dzień w roku, aby podzielić się z innymi cząstką swojej twórczości. Jest to także czas, aby wymienić się swoim doświadczeniem pisarskim lub po prostu pobyć z innymi i miło spędzić czas.
Pierwsza część spotkania to konkurs „Jednego wiersza”, który to oceniało jury w składzie: Przewodnicząca: Małgorzata Baranowska.  Członkowie: Bogumiła Korbuszewska, Bożena Mrozowska – Gozdołek, Wanda Michalczuk oraz Jerzy Strzała.
Po wysłuchaniu wszystkich wierszy jury postanowiło przyznać III miejsce za wiersz „Jesienny obrazek” Małgorzacie Oleszczuk – naszej Uczestniczce, która po raz pierwszy wzięła udział w tym konkursie. II miejsce otrzymała także nasza Uczestniczka – Anna Kalinowska za wiersz „ Babcia”. Warto dodać, że Pani Ania po raz piąty bierze udział w tej imprezie. I miejsce otrzymała Magdalena Skłodowska – terapeutka w/w laureatek konkursu, która z „Nocą Poetów” związana jest od 13 lat.
Po rozdaniu nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe odbył się recital muzyczny Kuby Michalskiego. Artysta jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Wykonuje utwory znakomitego poety i piosenkarza – Leonarda Cohena w wersji polskiej. Publiczność mogła posłuchać największych  ballad z jego repertuaru, takich jak: „Zuzanna”, „Niebieski prochowiec”, „Alleluja” oraz „Tańcz mnie po miłości kres”.
Radość i spełnienie w oczach moich Uczestniczek, kiedy odbierały nagrody i dyplomy było dla mnie największą nagrodą i satysfakcją. Toteż już dziś gorąco zachęcam innych, aby przełamali nieśmiałość i podzielili się swoją twórczością na tego typu spotkaniach poetyckich.  Dla tych, którzy zechcą wziąć udział na kolejnej XXIV „Nocy Poetów” mówimy do zobaczenia za rok!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz